250 Bin Dolara Ev Alana Vatandaşlık

250 bin dolara ev alana türk vatandaşlığı

19.09.2018 tarihinde çıkan kanun hükmünde kararname ile 1 milyon dolar değerinde taşınmaz mal alan yabancılara Türk vatandaşlığına geçiş yolu açılmıştı. Bu kanun ile birlikte bir çok yabancı T.C. vatandaşlığı için başvurularda bulunmuştu.

Yabancılar bu kanuna göre sadece “askeri bölge olarak” lanse edilen bölgeler haricinde her konumdan ev alabiliyorlar. Türkiye’de gayrimenkul olarak yatırım yapmak ve Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılar için yeni bir düzenleme yapıldı.

1 Milyon dolar, 250 bin dolara düşürüldü!

Bu düzenlemeye göre daha önce 1 milyon dolar (1.000.000 $) karşılığında gayrimenkul alan yabancılar Türk vatandaşı olabiliyorken, son çıkan kararname ile birlikte bu rakam 250.000 $ seviyesine düşürüldü.

Bu kararname ile birlikte bundan sonra Türkiye’ye 250.000 $ getirip bir gayrimenkul alan yabancılar Türk vatandaşlığına geçiş yapabiliyor. Sanırım bu hamle emlak/gayrimenkul sektörünü canlandırmaya yönelik bir hamle olabilir.

T.C. vatandaşı olmak çok kolaylaştı. Yeni gelişmeleri sizlere bildireceğiz.

1 Yorum

  1. Turgay Özgüven Yanıtla

    Türk vatandaşı olmak bu kadar kolaylaştı mı? çok şaşırdım gerçekten de. 1 milyon nerede? 250 bin dolara nerede? arada 4 katı oynuyor maşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir