Yabancı Sağlık Sigortası ve Fiyatları

yabancı sağlık sigortası

Türkiye’de bulunan kişiler belirli süreliğine oturma izni alırlar ve bu sırada olabilecek hastalıklara karşı sağlık sigortasının da önlemini almalıdırlar. Bunun için oturma izni evraklarında bulunan harç ödemelerinde sağlık sigortası seçeneği de bulunmalıdır.

Bu durum karşılanmaz ise kişilerin özel sağlık sigortalarının bulunması gerekmektedir. Böylece Türkiye’de bulundukları zaman dilimi içerisinde hastalık ile gelen yatarak ya da ayakta tedavi aşaması gibi harcamalar da belirlenen taraftan karşılanmalıdır.

Her yıl ortalamaya uygun olarak İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen miktara uygun olarak yabancı sağlık sigortası ve fiyatları resmi gazete ve sayfada yayımlanmaktadır. Bu durum normalde olduğu gibi yaş sınırlandırılmasına göre devam edebilmektedir.

 • 0 – 17 yaş arası 200 TL
 • 18  – 25 yaş arasında 145 TL
 • 26 – 30 yaş arasında 195 TL
 • 31 – 35 yaş arasında 209 TL
 • 36 – 40 yaş arasında 235 TL
 • 41 – 50 yaş arasında 310 TL
 • 51 – 55 yaş arasında 410 TL
 • 56 – 60 yaş arasında 470 TL olarak fiyatlandırma söz konusu olmalıdır.

Bu bilgiler dahilinde 65 yaş üstü yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de oturma izni başvurularında özel sağlık sigortası gibi gerekli durumlar göz ardı edilmeli ve bu şart olarak aranmamaktadır. Tüm bilgilerin geniş çaplı olarak en doğru şekilde yapılması için danışmanlığımızı tercih edebilir ve sorunsuz işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yabancı Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Evraklar

Sigorta açısında kişilerin önemsediği ve mutlaka bulunması gereken sağlık sigortası özel olarak da yapılabilmektedir. Bunun içinde danışmanlığımız tüm hizmetleri sağlayarak gerekli evrakların toplanmasında yardımcı olmaktadır.  Kısa sürede yapılan özel sağlık sigortasının iş takibi de danışmanlığımızca mümkündür. Bu sırada yabancı özel sağlık sigortası için gerekli evraklar da;

 • Yabancı uyruklu kişinin pasaport fotokopisi
 • Son 6 aya uygun olarak sigorta yapılacak kişinin baba adı
 • Aynı şekilde 6 aya uygun adres bilgisi

Bu konuda karşılaşılması mümkün olan kandırılma durumlarına karşı da direkt olarak Sigortacılık Genel Müdürlüğünde kontrol yapılmalıdır. Yalnızca bu şekilde teyit edilme gerçekleşebilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak ve garantili olarak özel sağlık sigortasını gerçekleştirmek için danışmanlığımıza başvuruda bulunarak hem gerekli evrak bilgisini hem de detaylı adım aşamalarını öğrenebilirsiniz. Hatta aynı gün içerisinde işlem takibini vererek işlemlerinizi ekip arkadaşlarımız ile sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Asgari tutara uygun olarak yapılan yabancı sağlık sigortası için mutlaka poliçe alınmalıdır. Alınan poliçe olabilecek sorunlara karşı da kullanılabilir. Bunun için yapılan işlemlerin sonucunda mutlaka poliçe alımı gerçekleşmektedir. Bu sırada belirlenen yabancı sağlık sigortası fiyatları özel koşullarda ve bazı sağlık durumlarına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum tüm yabancı uyruklu kişiler içinde aynı şekilde geçerli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir